Niezbędne materiały i akcesoria do scrapbookingu
Poradniki

Niezbędne materiały i akcesoria do scrapbookingu

Scrapbooking jako hobby jest popularne w naszym kraju, jak nigdy dotąd. Skraperzy używają tego rodzaju rękodzieła, tworząc i zdobiąc albumy ze zdjęciami, aby opowiadać różnego rodzaju historie z życia ich oraz bliskich. Oprócz zachowywania pięknych wspomnień, czerpie się z niego niesamowitą przyjemność i łagodzi stres. Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze scrapbookingiem i nie masz pojęcia od czego zacząć, świetnie trafiłaś! Mamy dla Ciebie porcję rad i wskazówek, które okażą się przydatne. Nawet jeśli myślisz, że nie jesteś wybitnie uzdolniona artystycznie, to stosując się do prostych zasad i wytycznych, możesz stworzyć cudowne dzieła.

Podstawowe materiały do ​​scrapbookingu, które będą Ci potrzebne

Zanim zaczniesz swój pierwszy projekt kreatywny, musisz mieć niezbędne materiały i akcesoria. Niektóre będziesz mieć pod ręką, inne będziesz musiała dokupić:

Kleje

Istnieje wiele rodzajów klejów sprzedawanych do scrapbookingu i często jest to kwestia tego, jaki rodzaj preferujesz. Niektóre rodzaje klejów, które można wykorzystać do scrapbookingu to kleje w sztyfcie, pióra klejowe, taśma fotograficzna, kropki z pianki i wiele innych. Pamiętaj tylko, że klej musi być bezpieczny dla zdjęć i bezkwasowy.

Albumy

Dostępne w różnych rozmiarach, ale standardowym rozmiarem, którego używa większość początkujących, jest 30cm x 30cm. Rozmiar ten pozwala na użycie wielu zdjęć i wciąż ma się miejsce na inne elementy. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie albumu do scrapbookingu jest upewnienie się, że ochraniacze strony są wykonane z Mylaru, polipropylenu lub polietylenu. Wszelkie inne zabezpieczenia stron są narażone na uszkodzenia z upływem czasu.

Narzędzia do cięcia

Każdy początkujący scrapbooker powinien mieć dużą i małą parę nożyczek. W przyszłości, jeżeli będziesz kontynuować swoją przygodę ze scrapbookingiem możesz zakupić nożyczki dekoracyjne, trymery i gilotyny.

Wykrojniki

Metalowe matryce, dzięki którym wycinamy rozmaite wzory w m.in. papierze, a następnie zdobimy nimi swoje dzieła.

Papier scrapbooking

Będziesz chciała mieć pod ręką cały wachlarz kolorowych i wzorzystych papierów. Najczęściej spotykanymi rozmiarami papierów są: 30cm x 30cm oraz 15cm x 15cm. Możesz kupić papier w pojedynczych arkuszach lub zestawach. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie papieru jest upewnienie się, że nie zawiera kwasów (neutralny ph) i nie zawiera ligniny. Papier bezkwasowy oznacza, że poddano go obróbce w taki sposób, aby usunąć kwasy zawarte w papierach z masy drzewnej. Bez ligniny oznacza, że ​​papier został przetworzony w celu usunięcia kwaśnej części miazgi drzewnej w papierze. Ten rodzaj papieru (wolny od kwasu i ligniny) uważany jest za najlepszy i najbardziej trwały.

Długopisy

Na początku potrzebujesz tylko czarnego długopisu. Zapisywanie swoich myśli na wybranej stronie jest integralną częścią procesu scrapbookingu. Powinieneś po prostu użyć długopisu z tuszem pigmentowym. Ten rodzaj atramentu jest odporny na blaknięcie, odporny na zabrudzenia i wodoodporny. Możesz też zakupić inne kolorowe długopisy, markery, flamastry.

Zdjęcia

Najbardziej istotna część Twojego każdego projektu. Upewnij się, że zdjęcia są dobrze oświetlone i wyraźne, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Stemple

Pieczątki dodają piękno i zainteresowanie stronie zeszytu. Możesz wykorzystać pieczątki , używając pudru do embossingu i przy pomocy nagrzewnicy do embossingu, możesz stworzyć embossowany wzór.

Naklejki

Są niezbędnym ozdobnikiem stron albumu scrapbookingowego. Sklepy scrapbooking sprzedają pakiety naklejek w tysiącach kształtów, motywów i wzorów.

Szablony

Narzędzia, które mogą pomóc nadać Twoim projektom idealne kształty i granice. Szablony są jak szablony. Wystarczy umieścić szablony na papierze, odrysować kształty, wyciąć i przykleić do układu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *